1.    
  2.     Як захистити своє здоров’я під час відвідування салонів краси

Як захистити своє здоров’я під час відвідування салонів краси

08.01.2018

Фото Як захистити своє здоров'я під час відвідування салонів красиСвяткова метушня для жінок включає в тому числі відвідування салону краси, щоб зробити модну зачіску або новорічний манікюр. Однак, якщо ви не будете обережні під час такого дозвілля, то можете повернутися з салону не тільки з зачіскою або манікюром, але й проблемами зі здоров’ям. В ході недавнього невеликого опитування клієнтів манікюрних салонів та перукарень більше 2/3 з них заявили про те, що після відвідування салону у них виникли певні неприємності. До них відносяться проблеми з шкірою, грибкові інфекції і симптоми респіраторних захворювань. Зокрема, близько 42% респондентів заявили про розвиток проблем з шкірою, 10% повідомили про грибкових інфекціях після відвідування салону, 1 з 6 учасників опитування повідомляв про респіраторних симптомів, включаючи нежить, свербіж або сльозотеча, важке дихання і головний біль. Відсоток заявлених проблем був вище після відвідування манікюрних салонів, ніж після відвідування перукарень. Результати опитування опубліковані в журналі «Journal of Chemical Health and Safety».

Коли справа доходить до безпеки, саме головне — усвідомлювати небезпеки, існуючі в салонах. Манікюрні салони і перукарні зазвичай пропонують широкий спектр послуг: манікюр, педикюр, нарощування нігтів, видалення небажаного волосся за допомогою воску, укладання та фарбування волосся та ін Тим не менш багато з них пов’язані з впливом хімічних речовин, які можуть бути небезпечними для клієнта або спеціаліста. Ці речовини можуть викликати алергічні реакції і роздратування шкіри.

Крім того, оскільки багато з інструментів фахівців використовуються повторно, можна заразитися бактеріальними або грибковими інфекціями, якщо в салоні не дотримуються належні правила по стерилізації інструментарію.


Як захистити своє здоров’я під час відвідування салонів краси?

По-перше, переконайтеся в тому, що салон виглядає чистим і має ліцензію на здійснення своєї діяльності. Також поцікавтеся, яким чином дезінфікуються інструменти для волосся або нігтів, які повторно використовуються майстром. Стерилізація інструментарію повинна відбуватися в автоклаві, оскільки звичайної обробки дезінфектантами недостатньо.

При відвідуванні салону нігтьового сервісу віддавайте перевагу закладу, де використовують одноразовий пластиковий вкладиш у ванну для ніг, використовуваної для педикюру. Що ж стосується манікюру, то краще не обрізати кутикулу, а відсувати її. Однак у разі використання стерильного інструментарію можна робити обрізний манікюр. При травматизації шкіри під час манікюру або педикюру на місце порізу потрібно нанести антибактеріальну мазь. Якщо виник набряк або почервоніння на місці порізу, слід звернутися до лікаря. Пацієнтам з цукровим діабетом слід робити педикюр вкрай обережно.

Написати коментар